Lokalita

O Třebíči

Třebíč, město památek UNESCO, se nachází na západě Moravy, v jihovýchodním cípu kraje Vysočina. Třebíč se rozkládá na obou březích řeky Jihlavy a počátky města jsou spjaty s významným benediktinským klášterem, který byl založen moravskými knížaty již roku 1101. Díky bohaté historii města mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější jsou zapsány na prestižním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov.

Školství

Dále je ve městě devět středních škol, z toho dvě gymnázia (jedno klasické, jedno katolické), čtyři odborné školy, jedna hotelová a jedna ekonomická škola, další střední školou je soukromá střední škola řemesel a podnikání. Základních škol se v Třebíči nachází osm, z nich se jedna věnuje dětem s různými postiženími, další školou je Základní umělecká škola Třebíč.

Sport

V Třebíči existuje více možností sportovního vyžití, ve městě jsou dva atletické stadiony, dvě fotbalová hřiště, plavecký bazén, zimní stadion s letní umělou plochou, baseballové hřiště, kryté i venkovní minigolfové hřiště, několik tenisových kurtů, hřiště na pétanque budované z prostředků Evropské unie, hokejbalové hřiště, basketbalová hřiště a další veřejná sportoviště.

Kultura a zábava

Třebíč je kulturním městem. Po celý rok probíhá ve městě pestrý kulturní program, který vrcholí vždy v letních měsících festivalem Třebíčské kulturní léto, který sdružuje nejvýznamnější letní festivaly do multikulturního projektu. Historie, dechovka, populární hudba, folklór, židovská kultura – každý zde najde svůj oblíbený žánr.

 

Jste fandové do vážné hudby, pop music, anebo Vás spíš oslovuje výtvarné umění? Nejrůznější výstavy, akce spojené s tématikou památek zapsaných v seznamu UNESCO, programy pro rodiny s dětmi i seniory, to vše nabízí Třebíč návštěvníkům i obyvatelům po celý rok. Třebíč Žije kulturou!

Aktivity pro rodiny s dětmi

V Třebíči můžete trávit volný čas aktivně, pasivně, s dětmi a s rodinou. V Třebíči fungují sdružení, která připravují nejen víkendové akce, ale také aktivity v průběhu týdne.  

 

Své děti můžete vzít do Hvězdárny, do bazénu, na bruslení, vybrat jim zájmové kroužky při školách či v Domě dětí a mládeže nebo při různých občanských sdružení. Klub českých turistů, Vodní záchranná služba Červeného kříže a třebíčská knihovna mají ve své nabídce také velmi zajímavý program pro rodiny s dětmi. 

Pokud si pokládáte otázku Kam vyrazit v Třebíči za zábavou, sledujte aktuální program akcí a aktivit, který je aktualizovaný na každý měsíc. Stačí kliknout sem.

Důležité odkazy